354581399_747996343997344_3388694493567318024_n.jpg
Ankstyvą birželio 9 rytą aštuoniolika 5b klasės mokinių su klasės vadove Daiva R. vyko į Skuodo rajono Mosėdžio gimnaziją, kur dalyvavo Mosėdžio valančiukų kuopos 20-mečio skirtame projektiniame renginyje „M. Valančiaus idėjų aktualumas šiandien“. Vyko ne šiaip sau, o su menine programa – dainavo dainą „Dūda“ ir atstovavo aukštaičius. Lazdijų r. Šventežerio mokyklos valančiukai su savo programa atstovavo dzūkus, o patys šeimininkai savo dainomis ir šokiais, be abejo, pristatė žemaičius.
Po Mosėdžio gimnazijos direktorės Audronės Šverienės sveikinimo žodžių konferenciją savo pranešimu apie alkoholio, tabako ir narkotikų žalą jaunam organizmui pradėjo ir mokiniams daug netikėtos, aiškios, žaismingos ir teisingos informacijos pateikė lektorius Artūras Šniukšta. Vėliau kiekvieno regiono dalyviai pristatė savo menines programėles. Taip pat nuostabius kūrinius visiems dovanojo net keturi Šiaulių muzikos mokyklos tarptautinių konkursų laureatai. Pasistiprinę po pietų mokiniai dalyvavo atskirose darbinėse grupėse, kur kalbėjo apie draugystę, susipažino su žaidimo „Draugoteka“ veikėjais ir patys juos iliustravo. Renginio pabaigoje kiekviena grupė pristatė ir apibūdino savo atliktus darbus.
Po komandinio darbo visi svečiai, Mosėdžio valančiukai su savo kuopos vadove Virgina organizavo ekskursiją po Mosėdžio gražiausias lankytinas vietas! Labiausiai Mosėdį išgarsino gydytojas Vaclovas Intas ir jo įkurtas respublikinis Unikalių akmenų muziejus.
Netoli Mosėdžio įkurtas Šauklių kraštovaizdžio draustinis – „Šauklių tundra“ tikriausiai nei vieno mokinio nepaliko abejingo. Ir jau išvažiuodami iš Mosėdžio daugelis suprato ir užrašą, kodėl „Muosėdis – kūlių suostine“. Artėjant ekskursijai į pabaigą, buvo aplankyti keli objektai Skuodo rajone. Prie didžiausio Barstyčių akmens visi dar kartą pasivaišino ir atsisveikino.
Kad sudalyvautum tokios dienos renginyje, supranti, kiek daug esi dėkingas... Tad už išsipildžiusią svajonę (nuvykti į Mosėdį!) dėkojame Šiaulių r. Ginkūnų Sofijos ir Vladimiro Zubovų progimnazijos direktorei Daivai Jagminienei ir Šiaulių r. Dubysos aukštupio mokyklos vadovui Vaidui Baciui bei vairuotojui Dariui! Už kvietimą ir šiltą priėmimą – Mosėdžio gimnazijos direktorei Audronei Šverienei ir direktorės pavaduotojai Virginai Jonkuvienei! Už supratingumą, atsakomybės jausmą ir vykimą kartu dėkoju savo penktokams ir jų Tėveliams!
5b klasės vadovė Daiva Remeikienė
Nuotraukos Ritos Žadeikytės ir Daivos Remeikienės